Gościom proponujemy pobyt w pokojach gościnnych z łazienkami (całorocznie) z wyżywieniem oraz pobyt w domkach letniskowych typu BRDA (od 1 maja do 15 września).
Pokoje z łazienkami w tonacji biało-błękitnej wyposażone są w nowe, sosnowe meble. Większość pokoi posiada tarasy lub balkony z meblami ogrodowymi/leżakami.
Na śniadania i obiadokolacje zapraszamy do restauracji w zaadoptowanej w tym celu stodółce z kominkiem, barem i kawiarnią. Przed stodołą zadaszony taras obrośnięty kwiatami i wszelkim zielem z widokiem na jezioro. Tam najbardziej lubią jadać nasi goście…
Naszym gościom, oprócz przytulnych pokoi (bez telewizora!) oferujemy posiłki przygotowane w większości z własnych produktów.
Przygotowaliśmy też dla Państwa „chwaściarnię”, czyli opisaliśmy występujące w naszym ogrodzie rośliny. Poza tym, do dyspozycji gości (bezpłatnie) rowery, kajaki, łodzie wiosłowe, prywatna plaża nad jeziorem.
Dla osób, które chciałyby pojeździć konno przygotowaliśmy kompleks jeździecki – stajnie, krytą ujeżdżalnię, plac do jazdy. Jazda klasyczna, woltyżerka, teren.
Tuż obok gospodarstwa ogólnodostępny plac zabaw dla dzieci z siłownią na świeżym powietrzu, boiskiem do piłki nożnej i siatkowej.
Interesuje nas historia regionu a także przyroda: zielarstwo i naturoterapia, samodzielna uprawa warzyw i owoców z poszanowaniem Ziemi i Natury (permakultura, gildie roślinne). Oferujemy także masaże relaksacyjne i lecznicze oraz terapię bańkami lekarskimi oraz hirudoterapię (pijawki lekarskie).
Do dyspozycji gości sauna oraz ruska bania.
Na półwyspie znajduje się ścieżka dydaktyczna opowiadająca historie półwyspu od czasów Prusów do współczesności, którą przygotowaliśmy wspólnie z mężem i naszym przyjacielem, także fascynatem historii regionu – Kazikiem Skrodzkim.
W gospodarstwie można kupić książkę mego autorstwa: „Z Weepers do Wieprza. Droga panny Preuss” opowiadającą o życiu autochtonki, która mieliśmy okazję poznać i zaszczyt – zaprzyjaźnić się.
Wytwarzamy maści, kremy, kosmetyki, mieszanki ziołowe. Nasz ogród to także ogród dydaktyczny. Opisaliśmy ponad 100 gatunków roślin. Poza tym można wybrać się ze mną na spacer połączony z nauką rozpoznawania ziół, grzybów, porostów. Można też nauczyć się jak przygotować preparaty ziołowe.
Poza sezonem odbywają się tematyczne spotkania zielarskie połączone z nauką wykorzystania dostępnych w danej porze roku roślin.
Organizujemy koncerty i wieczory muzyczne.
Posiadamy dobrze zaopatrzoną bibliotekę, która pomaga poznać historię Warmii i Mazur (po polsku i niemiecku).
Chętnie poprowadzimy Cię szlakami historii regionu.
Jeśli przyjedziesz do nas w odpowiedniej porze roku możesz poznać ptaki naszych pól i lasów, zobaczyć, gdzie żerują bobry i gdzie mieszka łasica.
W 2002 roku zdobyliśmy III miejsce w konkursie na Najlepsze Gospodarstwo Agro-Eko-Turystyczne Warmii i Mazur.
W 2003 roku zdobyliśmy II miejsce w konkursie „Bezpieczne Gospodarstwo” (etap wojewódzki).
W 2008 roku zdobyliśmy I miejsce w konkursie na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne Warmii i Mazur.
GOSPODARSTWO NAPRAWDĘ AGROTURYSTYCZNE to sprawdzony adres także w ogólnopolskiej bazie turystycznej Meteor – serdecznie zapraszamy!