Nasza oferta

Gościom proponujemy pobyt w pokojach gościnnych z łazienkami (całorocznie) z wyżywieniem.

Pokoje z łazienkami w tonacji biało-błękitnej wyposażone są w sosnowe meble. Większość pokoi posiada tarasy lub balkony z meblami ogrodowymi/leżakami.

Na śniadania i obiadokolacje zapraszamy do restauracji w zaadoptowanej w tym celu stodółce z kominkiem, barem i kawiarnią. Przed stodołą zadaszony taras obrośnięty kwiatami i wszelkim zielem z widokiem na jezioro. Tam najbardziej lubią jadać nasi goście…

Naszym gościom, oprócz przytulnych pokoi (bez telewizora!) oferujemy posiłki przygotowane w większości z własnych produktów.

Przygotowaliśmy też dla Państwa „chwaściarnię”, czyli opisaliśmy występujące w naszym ogrodzie rośliny. Poza tym, do dyspozycji gości (bezpłatnie) rowery, kajaki, łodzie wiosłowe, prywatna plaża nad jeziorem.

Dla osób, które chciałyby pojeździć konno przygotowaliśmy kompleks jeździecki – stajnie, krytą ujeżdżalnię, plac do jazdy. Jazda klasyczna, woltyżerka, teren.

Tuż obok gospodarstwa ogólnodostępny plac zabaw dla dzieci z siłownią na świeżym powietrzu, boiskiem do piłki nożnej i siatkowej.

Interesuje nas historia regionu a także przyroda: zielarstwo, samodzielna uprawa warzyw i owoców z poszanowaniem Ziemi i Natury (permakultura, gildie roślinne).
Do dyspozycji gości sauna oraz ruska bania.

Na półwyspie znajduje się ścieżka dydaktyczna opowiadająca historie półwyspu od czasów Prusów do współczesności, którą przygotowali Nasi rodzice z naszym przyjacielem, także fascynatem historii regionu, Kazikiem Skrodzkim.

W gospodarstwie można kupić książkę autorstwa Doroty, mamy Asi: „Z Weepers do Wieprza. Droga panny Preuss” opowiadającą o życiu autochtonki, którą miała okazję poznać i zaszczyt – zaprzyjaźnić się.
Nasz ogród to także ogród dydaktyczny. Opisaliśmy ponad 100 gatunków roślin.

Poza sezonem odbywają się tematyczne spotkania zielarskie połączone z nauką wykorzystania dostępnych w danej porze roku roślin.
Organizujemy koncerty i wieczory muzyczne.
Posiadamy dobrze zaopatrzoną bibliotekę, która pomaga poznać historię Warmii i Mazur (po polsku i niemiecku).

Chętnie poprowadzimy Cię szlakami historii regionu.
Jeśli przyjedziesz do nas w odpowiedniej porze roku możesz poznać ptaki naszych pól i lasów, zobaczyć, gdzie żerują bobry i gdzie mieszka łasica.

W 2002 roku zdobyliśmy III miejsce w konkursie na Najlepsze Gospodarstwo Agro-Eko-Turystyczne Warmii i Mazur.
W 2003 roku zdobyliśmy II miejsce w konkursie „Bezpieczne Gospodarstwo” (etap wojewódzki).
W 2008 roku zdobyliśmy I miejsce w konkursie na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne Warmii i Mazur.

GOSPODARSTWO NAPRAWDĘ AGROTURYSTYCZNE to sprawdzony adres także w ogólnopolskiej bazie turystycznej Meteor – serdecznie zapraszamy!

Napisz do nas